Slideshow Video

Select from ...

 • Explore
  • Castles and ruins
  • chateaus
  • churches (religious monuments)
  • museums and galleries
  • vernacular architecture
  • industrial
  • lookout towers
  • educational trails
  • Zoo
 • Relax and Sport
  • spa and wellness
  • theatres and cinemas
  • water parks and swimming
  • fun for children
  • sport venues
  • indoor and outdoor rock climbing walls
  • Golf
  • ski areas
 • Services
  • accommodation
  • meals
  • craft breweries
  • wineries
  • rentals
  • transportation

Dolní Poohří

Krušné hory

České Švýcarsko

České středohoří

Transport method:

Show Clear filter

Otevření turistické sezóny v Českém Švýcarsku 2019 klepe na dveře….

Oblast
České Švýcarsko

Mohlo by Vás také zajímat:


Autor:

Brana do Čech

Jaro se již nezadržitelně blíží, a proto ho chceme i my v Českém Švýcarsku přivítat, jak se patří. Jako tradičně každý rok je připravena pestrá nabídka akcí a produktů, kterou připravila nejen společnost České Švýcarsko ale hlavně řada našich aktivních partnerů v regionu. Je opravu na co se těšit, a vše jako vždy tradičně odstartuje otevření soutěsek ve Hřensku a tak to vezmeme pěkně po pořádku…

 

Hřensko: sobota 30.3.  Otevření Edmundovy soutěsky

 

Příznivci pohodové turistiky a milovníci přírody mohou již 30. března vyrazit do Hřenska, kde právě tento den vyplují lodičky v Edmundově soutěsce od 9 do 17 hodin a pak každý den až do 4. listopadu.

 

Odtud pak můžete vyrazit na Pravčickou bránu nebo na Janovskou rozhlednu či na rozhlednu vítězku soutěže „Rozhledna ČR roku 2018“ Růženku. K cestování doporučujeme využít Dráhu národního parku nebo turistické autobusy – více info níže.

 

Pozor: Divoká soutěska zůstane zatím z technických důvodů zavřena.

 

Děčín: sobota 30. 3. Zámek Děčín - Otevírání zámeckých zahrad  

   

Připraven je program v jižních zahradách zámku. Vstup volný

 

Děčín: sobota 13. 4. - Labský obojživelník

 

V sobotu 13. dubna čeká Děčín oblíbená akce, a to zahájení turistické sezóny na Smetanově nábřeží. Den plný pohodové atmosféry, soutěží, různorodých stánků, hudby a sportovních aktivit doplní mimo jiné absolutní novinka letošního ročníku – recesní závod Labský obojživelník o sud pana Kapitána pořádaný Aktiv Pointem Děčín. Naloďte se s posádkou v Děčíně pod zámkem na kanoi či raft, zdolejte vodní živel až do Dolního Žlebu a co nejrychleji po Labské cyklostezce na kole, nebo koloběžce zpět do Děčína. Na všechny v cíli čeká „hořká odměna“. Akci připravil magistrát města Děčína firma Active Point.

 

Dolní Žleb: sobota 13.4. Otevření nové turistické  stezky -  Dolní Žleb - Klopotský vodopád - Česká brána - Dolní Žleb 

 

Vydejte se po nově značené turistické trase pro pěší z Dolního Žlebu až za hranice s Německem. Nová přeshraniční trasa je vyznačena zelenou pásovou značkou. Na cestě narazíte na zajímavá místa spojená s historií a přírodními krásami.

 

Začátek v Dolním Žlebu na nádraží v 11 hodin (čeká se na příjezd vlaku od Děčína a Rumburku).Trasa měří 8 km. Průvodce po trase zajištěn. Akci připravil magistrát města Děčína, České Švýcarsko o.p.s., lesy ČR a KČT.

 

Krásná Lípa: Sobota 4. 5. - představení nově značených turistických okruhů na rozhraní Lužických hor a ČŠ

 

V okolí Krásné Lípy byla Klubem Českých turistů  vyznačena celá řada nových turistických cest, které slouží jako nabídka kratších okruhů po okolí (Modrá značka: Vlčí Hora – Krásný Buk – Kamenná horka – Maškův vrch – Karlova výšina  nebo Žlutá: Sněžná - Dlouhý důl – Kyjovské údolí – napojení na Köglerovu naučnou stezku) a zároveň mají návaznost na již existující síť trasy. A právě v sobotu 4.5. se veřejnosti představní některé z nich za doprovodu průvodce. Současně tento den bude turistická veřejnost seznámena  s připravovanou novinkou – první certifikovanou trasou pro vozíčkáře, která bude  začínat u vlakové zastávky v Krásné Lípě a povede k Velkému rybníku a dále. Tak se přijďte podívat.

 

Akci připravilo město a KČT krásná Lípa spolu s České Švýcarsko o.p.s

 

Hřebenovka: neděle 5. května – představení chystané „Hřebenovky“

 

 Úsek sedlo Šébr – Jedlová – Jetřichovice – Belveder – Děčín, která bude součástí dálkové trasy Praděd – Aš.

 

Představeny  budou 3 konkrétní úseky:

 

Nová Huť – Stožec –Jelení skála – Nová Huť, pěšky 3,5 km

 

Růžová, výstup na rozhlednu Růženka, celkem 1,5 km

 

Bynovec -  výstup na Růžový hřeben a sestup do Ludvíkovic 7 km

 

Akci organizuje  společnost České Švýcarsko s KČT a Ústeckým krajem, je vypraven speciální autobus s průvodcem z Krásné Lípy a na akci je nutné se předem přihlásit – omezený počet míst.

 

Kontakt: Dana Štefáčková 777 819 198, dana.stefackova@ceskesvycarsko.cz

 

 

Dráha národního paku

 

aneb nechte auto doma a vydejte se vlakem třeba na Pravčickou bránu …..

 

České Švýcarsko o.p.s. propaguje vlakové tratě U28,U8 a U27 pod názvem Dráha národního parku:   Děčín -  Bad Schandau – Sebnitz – Mikulášovice – Rumburk – Krásná Lípa – Jedlová – Česká Kamenice – Děčín jako jedinečné východiště ze svých zastávek do skal Českosaského Švýcarska a za výhledy Lužických hor. Překvapivě se vlakem dostaneme přímo do Hřenska, byť nás z protější německé stanice Schöna dopraví přes Labe přívoz. Hlavní smysl turistického poslání Dráhy NP je nabídnout lidem jinou cestu než autem. Jízda vlakem sama se stává již cílem, auto zůstalo u nádraží a my se z jednotlivých stanic  dostaneme po dobře vyznačených cestách k dalším cílům a putování, mimo hlavní atraktivity národního parku. Udržitelný cestovní ruch v praxi: ekologická doprava a nabídka túr méně známých, ale stejně krásných jako v okolí Hřenska.

 

Více informací o Dráze národního parku, včetně tipů na výlety z jednotlivých stanic, naleznete na zcela nových webových stránkách www.drahanp.cz, které jsme připravily právě k začátku této sezóny.

 

Nejen vlaky… Ústecký kraj zajišťuje dopravu autobusovými linkami, které navazují na vlaky zejména v Děčíně a které dovezou turistu po speciálních linkách na Mezní Louku, do Jetřichovic , Schmilky, Janova, Růžové nebo Brtníků. Autobusy vyjíždějí i z Rumburka a Varnsdorfu a propojují tak České Švýcarsko se Šluknovským výběžkem. Známá linka 434 spojuje hlavní centra na obvodu národního parku, v sezoně jezdí v hodinových intervalech a umožňuje navštívit pohodlně třeba oblast Úzkých schodů mezi Doubicemi a Jetřichovicemi, což před několika lety bylo prakticky nemyslitelné.

 

Dnes je dobře napojena i levobřežní část Labských pískovců na centra v labském údolí: z Děčína přímé cyklobusy na Vysoký Sněžník, z Ústí do Tisé, v letní sezoně pak německé autobusy z Tisé přes Sněžník do Königsteinu – rychlé spojení do oblasti saských stolových hor.

 

Ve spolupráci s Ústeckým krajem, Českými drahami, autobusovými dopravci a ve vazbě na Saské Švýcarsko je tak zajištěna přeshraniční turistická doprava v rozměru u nás nevídaném. Plavba lodí v labském údolí patří k nejkrásnějším v Evropě. Na německém území vše doplňují kolesové parníky z 19. století, které plují až do Drážďan, historická tramvaj Kirnitzschtalbahn z roku 1898, jejíž kolej se vine po úzké silnici mezi skalami z Bad Schandau k Lichtenhainskému vodopádu, nebo elektrický výtah z počátku 20. století do letoviska Ostrau.

 

Pravčická brána

Hřensko

Chmelařské muzeum

Zíma

Zámek Ploskovice

Litoměřice