Tento výlet představuje rozmanitost a krásu Krušných hor. Pojedeme v hustých lesích i po rozlehlých loukách, kolem křišťálových potůčků i Flájské přehrady, budeme míjet opuštěné osady i místa s čilým pohraničním stykem.
Výchozím bodem je Nové Město v Krušných Horách, ze kterého vyjíždíme po červené směr „Vrch Tří pánů“. Na Vrch Tří pánů se dostaneme velmi mírným stoupáním po svážnici, pak pokračujeme po žluté dolů příjemným sjezdem. U rozcestí Pod Vrchem tří pánů zatáčíme vpravo na zelenou KČT a sjíždíme v pěkném terénu do údolí Flájského potoka. Přijedeme k rozc. Vilejšov (zaniklá obec), odkud pokračujeme po červené směr „Fláje - hájovna“.
Za rozcestím přejedeme přes most, pod kterým teče průzračný Flajský potok. Červená značka nás vede po opuštěných lesáckých cestách, až se napojíme na silničku a začneme klesat. Červená z ní odbočí vlevo k památníku na obec Fláje, která musela ustoupit přehradě, tam ale nepojedeme. My budeme pokračovat po silnici až k hájovně Fláje, od které směřujeme po zelené k rozcestníku „Fláje přehrada“. Držíme se stále stejné silnice až k hrázi Flájské přehrady a od ní sjíždíme dolů po silnici už bez značení až do Českého Jiřetína. Na začátku Jiřetína u obecního úřadu uvidíme rozcestník s červenou značkou, u kterého odbočíme vpravo směr „Horní Ves - pramen“. Pokud si budete chtít Český Jiřetín prohlédnout, pak musíte sjet ještě 1 km dolů do centra a pak se vrátit zpět. Určitě byste tam neměli přehlédnout nádherný dřevěný kostelík přenesený z Flájí do Jiřetína. První 1,5 km dlouhé stoupání od obecního úřadu je velmi prudké /3/ a nenechá nás nikde odpočinout. Pak se trochu zvolní a posledních 100 m dokonce mírně sjíždíme až k rozc. Horní Ves - pramen. Pokračujeme po žluté směr „Pastviny“ střídavým stoupáním a klesáním v terénu /2/, až sjedeme zajímavou jeřabinovou alejí k rozvalinám bývalého statku. U něj je rozcestník Pastviny, kde odbočíme vlevo směr „Moldava“. Jedeme po otevřených loukách a pastvinách s pěknými výhledy střídavě stoupáním a klesáním /2-3/, až se pod námi vynoří barokní kostel Navštívení P. Marie, který je na začátku Moldavy. Později se napojíme na silnici a opět budeme muset dost prudce stoupat. Tentokrát ale po silnici, kterou se dostaneme ke Sklářskému hotelu a restauraci. Zde odbočíme vlevo spolu s cyklotrasou č. 3010 a té už se držíme. Projedeme kolem stánků u hraničního přechodu a pokračujeme dále. U nádraží se nachází rozcestník pro naši cyklotrasu č. 3010, kterým si upřesníme směr na „Cínovec - hotel“ 9 km. Cyklotrasa je vedena v krásné přírodě, zejména úsek kolem Rašelinového potoka po česko-německé hranici je velice malebný. Scenérie zde připomínají Šumavu. Zprvu mírně zvlněný terén se začne proměňovat ve stoupání, obtížnost /2/ se rychle změní na /3/. Na úplný závěr je zde odbočka doleva do velmi prudkého kopce /3-4/, navíc vysypaného štěrkem. Pro většinu cyklistů je tento úsek nesjízdný, ale jedná se pouze o 100 m. Pak už se stoupání zmírní na /2/ a v dohledu se objeví vrchol. Následuje rovinka a za ní je cyklistické rozcestí U vojáka. Zde se napojíme vlevo na asfaltovou silnici, která nás dovede až do Cínovce. Máme tady několik možností, jak se občerstvit a načerpat ztracené síly. Do výchozího bodu se vracíme po silničce s trasou č. 23 směr „horská chata Vitiška“ a „Nové Město - obec“. Těchto posledních 7 km má již spíše rekreační charakter. První 3 km budeme mírně stoupat /2/, až mineme výrazné skalisko „Na skále“, odkud začneme klesat až k horské chatě Vitiška. V závěru střídavě mírně stoupáme a klesáme po polních cestách, až se před námi otevře výhled na Nové Město s vrchem Bouřňák a tam se náš okruh uzavře.