Fontána na Benešově náměstí
Fontána je novodobým oživením prostoru náměstí, ze kterého se stal ústřední dopravní uzel městské dopravy a celého města. Na obvodu bazénku je umístěna pamětní deska na ekologické demonstrace 10., 11. a 14. listopadu 1989, které se konaly v těchto místech a byly předzvěstí listopadové revoluce 1989.
Jubilejní Kolostujova kašna
Postavena v roce 1862 u příležitosti 1100 výročí objevení pramenů podle návrhu teplického stavitele Siegmunda v historizujícím slohu, který čerpal z románských, gotických a renesančních prvků. Na kašně byla původně umístěna socha nymfy – ochránkyně pramenů. Prasečí hlavy použité jako chrliče vody a název kašny vycházejí z pověstí o objevení teplických pramenů, podchycených v Hájkově kronice české ze 16. století.
Celková oprava a rekonstrukce byla provedena v roce 1994.
Kašna na Mírovém náměstí
Nahradila v r. 2002 původní meteorologický sloupek v prostoru Mírového náměstí, skrytý pod sklo-ocelovou kopulí. Společně s ocelovou kolonádou kolem kupole patří k novodobým úpravám prostoru náměstí Míru, v jehož místě stávala až do r. 1946 stará čtvrť obytných domů v centru původního města.
Skleněná fontána
Byla osazena do středu Laubeho náměstí, na kterém se před budovou Císařských lázní setkávají ulice U Císařských lázní, Poštovní, Mlýnská a Rooseveltova. Opět představuje mistrovské zvládnutí místního tradičního materiálu – skla.
Pramen Pravřídlo proti děkanskému kostelu sv. Jana Křtitele
K jeho objevení mělo podle legendy, uváděné v Kronice České Václava Hájka z Libočan, dojít v r. 762, kdy se vepři pasáčka Kolostůje při pastvě v lesích opařili v tůni a dali tak objevit teplé prameny. Ve skutečnosti však byly teplické teplé prameny známy již nejméně na přelomu našeho letopočtu, jak dokazují zlaté keltské a římské mince, nalezené ve skalní puklině pramene při katastrofě zapadnutí pramenů v r. 1879.
Fontána Pampeliška
Fontána Pampeliška je tvořena soustavou trysek vytvářejících tvar pampelišky, která padá do malého bazénku, vytvořeného před zahradním průčelím Císařských lázní v Lázeňském sadě v místech, kde ještě počátkem 20. století stávala vnější dřevěná kolonáda Císařských lázní.