Díky výraznému umístění v krajině a ladným křivkám svého kuželovitého tvaru je Kletečná považována za sesterskou horu Milešovky, po jejímž boku se tyčí a se kterou tvoří neodmyslitelný panoramatický symbol Českého středohoří. Její vrchol přitahoval člověka od pradávna. Dokladem toho jsou nálezy dvou srpů z pozdní doby bronzové, které zde byly uloženy nepochybně jako kultovní předměty.
S výjimkou jihozápadní strany, kde se rozkládá kamenné moře, jsou strmé suťové svahy ve vrcholové části pokryty řídkým listnatým lesem. Samotný vrchol zaujímá malá plošinka, v jejímž středu je navršena vysoká kamenná mohyla. I když bujná vegetace zabraňuje kruhovému rozhledu do kraje, je možno z menších průhledů spatřit za dobré viditelnosti například vzdálený Ještěd. Další možnosti k výhledu nabízí již zmíněný bezlesý jihozápadní svah, rozkládající se jen o něco níže pod vrcholem.
Přestože na vrchol Kletečné nevede značená turistická cesta, dostat se tam lze relativně dobře. U posledního domu v Kletečné (ve svém štítě má jméno "Selma") se dáme vpravo. Pozvolně stoupáme příjemnou lesní cestou, která obchází vrcholovou část hory, až se ocitneme téměř na opačné straně. Než začne tato cesta zase klesat, odbočíme doleva na méně udržovanou lesní cestu, ze které se odděluje úzká vrcholová pěšinka doprovázená kamennými mužíky, která se klikatí prudkým suťovitým srázem k vrcholu.